Herkese selamlar,

Bugün sizlere Huawei Mobil Servisleri’nden ML Kiti’nin Image Segmentation (Resim parçalama) özelliğini ve Image Segmentation’dan yararlanarak geliştirdiğimiz Sticker Maker uygulamamızı anlatacağım.

Hms ML Kit — Image Segmentation nedir?

Image Segmentation hizmeti, bir görüntüden aynı öğeleri (insan vücudu, bitki ve gökyüzü gibi) bölümlere ayırır. Desteklenen unsurlar arasında insan vücudu, gökyüzü, bitki, yiyecek, kedi, köpek, çiçek, su, kum, bina, dağ vb. bulunur. Bu hizmet, statik görüntülerin yanı sıra dinamik kamera akışlarının segmentasyonunu da destekler. İnce segmentasyon desteklenir.

Çok sınıflı segmentasyonun (bölütleme / parçalama) dönüş değeri, her elemanın koordinat dizisidir. …

Herkese merhaba, bu yazımda sizlere HMS Wear Engine Servisleri’ni ve bu servisleri kullanmak için yapmanız gereken adımları anlatacağım.

HMS Wear Engine nedir?

Huawei Wear Engine, zengin bir etkileşimli deneyim için uygulama özelliklerinin ve hizmetlerinin telefonlar ve giyilebilir cihazlar arasında paylaşılmasına olanak sağlayan bir servistir.
Wear Engine yardımıyla Android telefonunuzla Harmony Lite giyilebilir cihazınızın iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Mesajları saatinizden ve telefonunuzdan gönderebilir ve alabilirsiniz.

Wear Engine’i entegre ederek, uygulamanızın veya telefondaki hizmetinizin Huawei giyilebilir cihazlara veri gönderip aktarmasının yanı sıra giyilebilir cihazların durumunu da alması mümkün olacaktır. Bu aynı zamanda tam tersi şekilde de çalışır. …

Herkese merhaba, bu yazımda sizlere Huawei’nin mobil geliştiricilere sunduğu Phased Release yani kademeli sürüm özelliğinden bahsedeceğim.

Huawei Phased Release ile mobil gelişticilere uygulamalarını kullanıcılara kademeli olarak yeni sürümler halinde sunmalarına olanak sağlayan bir moddur. Bu mod ile, uygulama güncellemelerinizi tüm kullanıcılarla paylaşmadan önce yalnızca belirli bir kullanıcı oranının kullanımına açabilir, ardından bu oranı yavaş yavaş artırılarak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde yeni versiyonunuzu test edebilirsiniz. Bu sayede yalnızca küçük bir kullanıcı kitlesine sunduğunuz yeni güncellemenizi , bu kullanıcılardan alacağınız geri bildirimler ile olası sorunları görebilir ve genel sürümden önce düzenlemeler yapabilirsiniz.

Not: Bu özellik şu an için yalnızca mobile APK, mobile…

Herkese merhaba. Bu yazımda sizlere AppGallery Connect API’ın özelliklerinden biri olan Reports API’yı anlatacağım. Reports API’ı daha iyi anlamak için öncelikle AppGallery Connect API nedir daha yakından inceleyelim.

AppGallery Connect API, AppGallery Connect tarafından sağlanan hizmetleri özelleştirmek veya süreç otomasyonunu uygulamak için kullanılabilen RESTful API’ları sağlayarak iş verimliliğinizi arttıran bir servistir. Publishing API, Reports API, Project Management API, Comments API ve Product Management System (PMS) API olmak üzere beş alanda servis vermektedir.

Reports API nedir ve ne için kullanılır?

İndirme ve yükleme, rezervasyon yapma, kullanıcı grubu ödülü verme, yeni gelen ve kalıcı olan kullanıcı, uygulama içi ödeme yapma, ücretli indirme, kupon haraketliliği ve kurulum hatası verileri gibi…

Merhabalar, bu yazımda seyahat alanında uygulama geliştirmek isteyenlerinizin yararlanabileceği API (Application Programming Interface) kaynaklarından bahsedeceğim.

Takım arkadaşlarımla beraber seyahat alanında uygulama geliştirirken uygulamamızın içeriğini zenginleştirmek amacıyla belirlediğimiz birkaç başlıkta (ülke/şehir isimleri, gezilmesi gereken yerler listesi, ülke/şehir ile ilgili temel bilgiler, fotoğraflar vb.) bize kaynak sağlayacak bir API arayışına girdik.

Araştırmalarımız sonucunda seyahat kategorisinde uygulama geliştireceklere yardımcı olabilecek 7 farklı API bulduk. Gelin beraber bu API kaynaklarını daha yakından inceleyelim…

Amadeus

Nowadays, traditional marketing has left its place on digital marketing. Advertisers prefer to place their ads via mobile media rather than printed publications or large billboards. In this way, they can reach their target audience more easily and they can measure their efficiency by analyzing many parameters such as ad display and the number of clicks.

In addition to in-app purchases, the most common method used by mobile developers to generate revenue from their application is to create advertising spaces for advertisers.

In this sense, Huawei Ads meets the needs of both advertisers and mobile developers. …

Günümüzde geleneksel pazarlama yerini dijital pazarlamaya bırakmış durumda. Artık reklam verenler reklamlarını basılı yayınlar veya büyük reklam panolarındansa mobil ortamlar aracılığı ile vermeyi tercih ediyorlar. Bu sayede hem hedef kitlelerine daha kolay ulaşabiliyorlar hem de reklam gösterimi, tıklanma sayısı gibi pek çok parametreyi analiz ederek verimliliklerini ölçebiliyorlar.

Mobil geliştiricilerin ise uygulamarından gelir elde etmek için uygulama içi satın almaların yanı sıra en çok başvurdukları yöntem reklam alanları oluşturmak.

Huawei Ads bu anlamda hem reklam verenlerin hem de mobil geliştiricilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Peki nedir bu HMS Ads Kit, gelin daha yakından inceleyelim.

Huawei Ads Kit nedir? Avantajları nelerdir?

Ece Aydın

Developer @Huawei

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store